Polypropylénové bazény >>> | ||
Polypropylénové bazény s přelivem >>> | ||
Kompozitní – laminátové bazény a keramické bazény >>> | ||
Bazény pro široký okruh uživatelů za rozumnou cenu
Bazény pro
Bazény určené pro menší prostory doporučujeme o velikosti do 6 x 3 m s hloubkou 1,3 – 1,5 m.
Bazén střední velikosti, který je zároveň nejprodávanější, s rozměrem je 7 x 3m a 7 x 3,5m s hloubkou 1,5m, překvapí poměrem užitné hodnoty a ceny.
Ideální bazén je o velikosti 8 x 4 m s hloubkou 1,5 m. Prostorný a pohodlný i pro větší rodinu. Tento rozměr se vyznačuje výborným poměrem užitné hodnoty a ceny.
Pro náročnější a aktivní využití jsou pak určeny bazény s délkou od 9 m a šířkou od 4 m. Tyto bazény působí reprezentativním a luxusním dojmem u venkovních typů a s bazénovou dlažbou.
Místo pro bazén si vyberte s rozmyslem, dodatečné změny už nejsou možné. V úvahu je nutné vzít zatížení, stav podloží, přítomnost spodní vody, atd..Venkovní bazény je vhodné umístit na slunné místo, snažte se proto bazén situovat tak, aby na něj dopadalo slunce po většinu dne. Nezapomeňte ani na odpočinkové zóny v okolí bazénu.
Při situování bazénu do terénu doporučujeme počítat s dodatečnou montáží zastřešení, kdy je nutno ponechat prostor pro přesunutí zastřešení bazénu.
Správná péče o bazén se samozřejmě projeví na životnosti zařízení a na provozních nákladech. Z tohoto důvodu je nutné si pečlivě rozmyslet použitou technologii úpravy vody.
Pro základní úpravu vody v bazénu za nejnižší pořizovací cenu je možno použít pouze pískovou filtraci a plovoucí dávkovač chlóru, kde ale musíme počítat s velkým zatížením bazénové vložky nepřesným dávkováním chlóru a vyšší obslužností bazénu.
Pro středně náročnou úpravu vody lze použít pískovou filtraci v kombinaci s ionizátorem nebo ÚV lampou, tyto bez chlorové úpravy vody mají ale u zastřešených bazénů jen omezenou účinnost a při letních vysokých teplotách bude nutno vodu doupravit doplněním chlorového přípravku.
„ nejsem otrokem bazénu“ – výstižná definice úpravy vody solinátorem
Pro komfortní a hlavně nejméně náročnou úpravu vody doporučujeme pískovou filtraci v kombinaci se solnou jednotkou. Je to systém úpravy bazénové vody, který vyžaduje opravdu minimální čas na obsluhu a hlavně vám zaručí křišťálově čistou vodu po celý rok, a to i při teplotě vody vyšší než 30 °C. Při těchto teplotách ostatní systémy úpravy vody selhávají, voda se kazí, zelená, a vy by jste pak byli „otrokem“ bazénu, nuceni řešit, co do bazénu nalít, aby jste vodu udrželi v přijatelném stavu. Toto Vám se solinátorem nehrozí. Solinátor pracuje na bázi rozkladu soli, při němž vzniká plynný chlór, který dezinfikuje vodu v bazénu s přesnou kontrolou koncentrace. Slanost vody v bazénu je jen minimální, 4kg soli na 1m3 vody, což je cca desetinová koncentrace ve srovnání s mořskou vodou. Tato úprava vody vyžaduje nejnižší náklady na provoz bazénu.
Stručný postup instalace bazénové vložky spočívá ve vykopání požadovaného otvoru pro bazén, vybetonování armované základové desky, instalace polystyrenových desek na vytvrzenou betonovou desku a mezi jednotlivá svislá žebra na vnější straně bazénu. Uložení PP bazénové vložky do stavebního otvoru, instalace technologie a postupná betonáž.
Obetonování bazénu se provádí postupně, po vrstvách, bez vibračních nebo pěchovacích zařízení. Je nutno dbát na to, aby nedošlo k vyboulení stěn bazénu. Před obetonováním bazénu je nutno zkontrolovat uložení potrubních a elektrických rozvodů. Podrobný návod instalace je vždy předáván při uzavření kupní smlouvy se zákazníkem.
Pro uložení bazénu do země je potřeba vyhloubit odpovídající výkop (dle technických podmínek) a provést vyrovnávku jeho dna - doporučujeme zhotovení betonové desky. Díky tomu, že bazén dodáváme k zákazníkovi již kompletně osazen a zateplen, se hloubí výkop jen nepatrně větší než jsou rozměry samotného bazénu. V okolí bazénu není potřeba instalační prostor, veškeré potrubní spoje jsou vyvedeny ke schodišti či k zadní části bazénu - dle umístění technologie. K zásypu poté dochází již v minimálním prostoru.
Dopravu všech typů bazénů zajišťujeme vozy, které jsou vybaveny hydraulickým jeřábovým ramenem. Pro rozměrnější bazény zajišťujeme také doprovodné vozidlo.
Bazény se ukládají na 5cm vrstvu polystyrenu, který je součástí dodávky. K uložení bazénu do výkopu slouží hydraulické jeřábové rameno. Pokud nelze zajet k výkopu a nelze tedy toto rameno použít může se k uložení bazénu využít autojeřábu, nebo uložit bazén ručně při zajištění dostatečného počtu osob.
Po usazení bazénu se provede kompletní zapojení technologie bazénu, zejména se jedná o potrubní napojení bazénu na technologii, uloženou buď v technologické šachtě nebo v technologické místnosti. Zprovoznění technologie včetně provedení tlakové zkoušky filtračního okruhu a případně provedení elektroinstalace se provádí ihned při montáži technologie.
Díky vysoké tuhosti bazénu podpořené nástřikem tepelné izolace jej není nutné vždy obetonovávat, stěny lze za stáleho napouštění vodou zasypávat soudržnou zeminou. Nejprve se do bazénu napustí cca 30cm vody, tím dojde k jeho zatížení a může se přistoupit k vizuální kontrole rovinnosti límců a k podezdění schodiště. Následně se začne bazén pomalu zasypávat s tím pravidlem, že voda musí být vždy cca 20-30cm nad vnějším zásypem - latí je nutno svisle i vodorovně kontrolovat rovinnost bazénových stěn a tomuto přizpůsobovat výšku zásypu v závislosti na vodní hladině.
K obložení bazénu lze volit libovolné druhy dlažeb, umělých či dřevěných prken. Při pokládání dlažby je dobré myslet na přístupnost pneumatických tlačítek z venkovní strany, aby při jejich případné poruše mohlo bez problémů dojít k nápravě.
NAPIŠTE NÁM - ZEPTEJTE SE - KONTAKTUJTE NÁS